در حال بارگزاری...

دوربین مداربسته چراغ دار چیست و انواع آن کدام است؟

دوربین مداربسته چراغ دار چیست و انواع آن کدام است؟ دوربین چراغ دار یا دوربین مداربسته چراغ دار چیست و در چه مکان هایی نصب می شود؟ این نوع از دوربین های مداربسته دارای چراغ هستند که در چند گروه می توان آنها را تقسیم بندی کرد. وجود چراغ در دوربین های مداربسته غالباً برای دید در شب و ثبت تصویر در تاریکی است. فناوری های مختلفی در دوربین مداربسته با استفاده از چراغ راه حل های جدیدی را به مشتریان ارائه کرده است. با تکنو اتصال نمایندگی فروش و نصب دوربین مداربسته در کرج همراه باشید.

دوربین مداربسته چراغ دار چیست و انواع آن کدام است؟

دوربین مداربسته چراغ دار گروه از دوربین های مداربسته را شامل می شود که دارای چراغ یا LED با نور مرئی هستند. یکی از اجزای دوربین مداربسته LED های آن است. در برخی از دوربین ها LEDها نور نامرئی دارند و از طریق چشم انسان قابل مشاهده نیست. اما برخی دیگر دارای نور سفید یا مرئی هستند که بسیاری به آنها دوربین چراغ دار می گویند. دوربین های مداربسته با نور مرئی برای ثبت تصاویر در تاریکی شب و محیط های کم نور مورد استفاده قرار می گیرد. در این مطلب سعی داریم دوربین مدار بسته چراغ دار را به شما معرفی کنیم.

انواع دوربین مداربسته چراغ دار

همانطور که گفته شد، بعضی از انواع دوربین مداربسته از خود نور سفید ساطع می کنند. در حقیقت این دوربین ها دارای نورافکن هستند. به این ترتیب دوربین مداربسته هنگام شب و در نور کم، روشنایی مورد نیاز خود را برای ثبت تصاویر تامین می کند. این دوربین قابلیت نصب در هر مکانی را دارد. ولی عموما آن را در فضاهایی که در تاریکی مطلق قرار می گیرند نصب می کنند. فضاهایی مانند اطراف کارخانه و سوله ها که هنگام شب به کلی تاریک هستند. در ادامه شما را با انواع دوربین مدار بسته چراغ دار آشنا می کنیم و به بررسی آن ها می پردازیم:

خواندن
رفع عیوب دوربین مداربسته تحت شبکه پس از راه اندازی

دوربین مداربسته Spotlight

دوربین مداربسته اسپات لایت با چراغ های متحرک در نور کم و تاریکی مطلق نیز می تواند تصاویر را به صورت رنگی به شما ارائه دهد. چراغ های دوربین مدار بسته اسپات لایت در طول روز و هنگامی که نور اطراف کافی است خاموش هستند. این چراغ ها با تاریک شدن هوا روشن می شوند و میدان دید دوربین مداربسته را روشن می کنند. این مدل دوربین مداربسته چراغ دار، با توجه به لنز و نوع LED زاویه دید مختلفی می تواند داشته باشد. حتی نوعی از آنها دارای زاویه دید 140 درجه است و با تشخیص حرکت و یا تغییر دما فعال می شود. بعد از فعال شدن دوربین، شروع به ثبت تصاویر می کند. همچنین مدلی از دوربین اسپات لایت مجهز به سنسوری با برد تشخیص 270 درجه است و برد دید آن حدود ده متر است.

نکته جالب توجه این است که نورافکن دوربین مداربسته Spotlight قابل تنظیم است. شما می توانید آن را به صورت دستی manual تنظیم کنید. همچنین می توانید با دادن برنامه مشخص کنید که چراغ های متحرک دوربین اسپات لایت در چه ساعت هایی روشن و یا خاموش شوند. دوربین مداربسته مجهز به نورافکن به شما این امکان را می دهد که به صورت صوتی نیز دستور قطع ضبط تصاویر را بدهید.

دوربین مداربسته چراغ دار چیست و انواع آن کدام است؟

باتری دوربین مداربسته چراغ دار اسپات لایت نیز حدود شش تا دوازده ماه دوام دارد. بهتر است یک باتری زاپاس هم تهیه کنید که با تمام شدن یک باتری کار دوربین مداربسته با مشکل مواجه نشود.

خواندن
علت نویز میکروفن دوربین مدار بسته

دوربین ColorVu

الگوریتم هایی که در این دوربین به کار رفته است قادرند تا میزان نویز را کاهش داده و کیفیت تصاویر را ارتقا دهند. این دوربین برای ثبت تصاویر رنگی در شب از سنسورهای قوی و لنز پیشرفته با حساسیت بالا استفاده می کند. تکنولوژی به کار رفته در دوربین کالرویو به شما این امکان را می دهد که بتوانید هنگام تاریکی مطلق نیز تصاویر واضحی دریافت کنید. فراموش نکنید که اگر قصد خرید دوربین مداربسته چراغ دار کالر ویو از تکنولوژی آنالوگ HD را دارید، حتما DVR توربو AcuSense خریداری کنید تا آن را پشتیبانی کند.

دوربین مداربسته چراغ دار چیست و انواع آن کدام است؟

دوربین مداربسته Warmlight

دوربین مداربسته وارم لایت با استفاده از چراغ های LED و نور مرئی، نوری مشابه نور طبیعی را به میدان دید خود ساطع می کند. پس از آن با کمک سنسوری که در دوربین قرار دارد، نور محیط تنظیم شده و بدون نیاز به فیلتر IR-Cut تصاویر باکیفیت و رنگی ارائه می دهد. دوربین مداربسته چراغ دار Warmlight دارای چراغ ال ای دی Ultra-Bright Array است. ممکن است هنگام شب این دوربین مداربسته را ببینید که مانند یک شی نورانی به نظر می رسد. بنابراین اگر نمی خواهید سیستم نظارتی شما تا این حد جلب توجه کند، از خرید دوربین مدار بسته وارم لایت صرف نظر کنید.

دوربین مداربسته چراغ دار چیست و انواع آن کدام است؟

روش نگهداری از دوربین چراغ دار مجهز به نورافکن

دوربین مداربسته چراغ دار مجهز به نورافکن عموما در فضای باز نصب می شود. کارکرد این نورافکن جبران کمبود نور محیط است. نورافکن دوربین مداربسته با تاباندن نور در میدان دید خود، کمک می کند تا تصاویر با وضوح بالا و رنگی ثبت شوند. در حقیقت این نورافکن نوری مانند نور طبیعی در محیط ایجاد می کند. نورافکن دوربین چراغ دار با قرار گرفتن در فضای باز در معرض بارش باران و برف همچنین آلودگی های محیط قرار گیرد. به همین منظور بهتر است برای نگهداری از این تجهیزات از جعبه های محافظ استفاده کنید. به این ترتیب آب و هوای سرد و یا غبارآلود نیز باعث خراب شدن و یا از کار افتادن دوربین مداربسته چراغ دار و نورافکن نخواهد شد.

خواندن
علت ضبط نکردن دوربین مداربسته

با دوربین مداربسته چراغ دار، تصاویر شب را رنگی ببینید

همانطور که ذکر شد، دوربین مداربسته چراغ دار مجهز به نورافکن است و می تواند در تاریکی شب نیز تصاویر رنگی و باکیفیتی را ارائه دهد. این مدل از دوربین مداربسته بیشتر در فضای باز تعبیه می شود تا کمبود نور محیط را با کمک نورافکن جبران کند. دوربین های مداربسته چراغ دار با تابش نور مرئی به میدان دید خود، روشنایی مورد نیاز برای ثبت تصاویر را تامین می کند. شما می توانید با در نظر گرفتن بودجه و نیاز خود، یکی از انواع دوربین چراغ دار که در این مقاله ذکر شد را تهیه کنید.

اگر قصد خرید و نصب دوربین مدار بسته در کرج را دارید به شما پیشنهاد می کنیم که حتما به مراکز معتبر مراجعه کنید. تکنو اتصال نمایندگی فروش و نصب دوربین مداربسته در کرج با سی سال سابقه درخشان به شما کمک می کند تا بهترین دوربین نظارتی را خریداری کنید. شما می توانید از طریق شماره 09129292320 با کارشناسان مجرب ما در ارتباط باشید و به رایگان مشورت کنید.

دوربین مداربسته چراغ دار چیست و انواع آن کدام است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 2 3 2 9 2 9 2 1 9 0